понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Уапсените во Струга тврдат дека нив ги фотографирале

Уапсените во Струга тврдат дека нив ги фотографирале

Фотографирање со мобилен телефон од тераса на зграда близу избирачкото место во ОУ „Браќа Миладиновци“ на улицата „Јован Стефаноски – Риле“ било регистрирано денес.

Од МВР информираа дека преземени се мерки и лицата се однесени во полициската станица.

Според низа, неофицијални објави на социјалните мрежи, лицата на возраст од 20-тина години, не фотографирале, туку седеле на тереса и биле фотографирани од непознати лица.

Неофицијално, биле приведени од станот во кој се наоѓале и однесени во полициска станица каде не им биле пронајдени ниту фотографии, ниту снимки.

 

Локални избори 2021