недела, 4. декември 2022. Вести денес: 18
home Вести

„Уапсена Катица Јанева, нека се подготви Заев“: Медиумите од регионот за денешните случувања во Македонија

„Уапсена Катица Јанева, нека се подготви Заев“: Медиумите од регионот за денешните случувања во Македонија

„Обвинителството бара притвор за Јанева“, „Македонската специјална обвинителка во притвор поради аферата Рекер“, „Уапсена Катица Јанева, општ хаос во Македонија, нека се подготви Заев“.

Ова се само дел од насловите со кои медиумите од регионот информираат за денешните случувања во Македонија.

Погледнете со какви наслови тие ја информираат јавноста за апсењето на Катица Јанева:

Коронавирус