сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Уапсен советникот на Венко Филипче, фатен со дрога

Уапсен советникот на Венко Филипче, фатен со дрога

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс извести за скопјанецот уживател на опојни дроги кој среде бел ден беше уапсен во Градскиот парк во Скопје, бидејќи кај него била пронајдена марихуана. Кај скопјанецот кој за момент посакал да се почувствувуа како да е во „Холандија“, при извршен преглед од страна на полицијата била пројадена недозволена супстанца, опојна дрога.

Имено се работи за Горјан Гилевски, вработен во минисертството за здравство, поточно кабинетот на министерот за здравство Венко Филипче. Гилевски на 01.02.2020 во 17.00 часот во Градски парк откако кај него била пројадена марихуана завршил во странциа, а по целосно документирање на случајот, против него бил поднесен и соодветен поднесок, информираа од МВР

Да не заборавиме дека ова не е изолиран случај каде имаме љубител на опојните дроги, носител на јавна функциоја за време на Владата предводена од СДСМ. Претходно екс пратеникот од редовите на СДСМ, Павле Богоевски беше снимен како нарачува полче (за кое многумина претпоставија дека станува збор за кокаин), а за кое самиот Богоевски призна дека станува збор за недозволена суспстанца, масло од канабис од „домашно“ производство.

 

Коронавирус