недела, 28. мај 2023. Вести денес: 81
home Вести

Уапсен советникот на Курто Дудуш, барал мито за легализација на куќа во Шутка

Уапсен советникот на Курто Дудуш, барал мито за легализација на куќа во Шутка

Полицијата попладнево го приведе Суад Мемеди, советник на пратеникот Курто Дудуш.

Како што неофицијално дознава МКД.МК, Мемеди е уапсен под сомнение дека барал мито за легализација на куќа. Полицијата го фатила со парите кои ги зел како мито.

Осомничениот во моментов е на распит во полициска станица.