петок, 6. август 2021. Вести денес: 0
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

Уапсен маж од Косово и пратен во строга изолација

Уапсен маж од Косово и пратен во строга изолација

На 21.06.2020 во 13:40 часот од полициски службеници од Полициската станица Струга, поради основано сомнение за сторено кривично дело по чл.206 од КЗ на РМ, лишен бил од слобода Ш.М.(1964) од Р.Косово.

Одредена му била мерка „строга изолација во времетраење од 14 дена“ по што бил спроведен до Државен карантин во хотел во Скопје.

Коронавирус