петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 172
home Вести

Уапсен маж (22) од неготинско, сопругата го пријавила за физички напад

Уапсен маж (22) од неготинско, сопругата го пријавила за физички напад

Жена од неготинско село пријавила физички напад од сопругот вчера околу 18 часот во СВР Велес.

– Дваесетгодишна жена пријавила дека во семејниот дом, по претходна расправија била физички нападната од 22-годишниот сопруг. Тој бил лишен од слобода и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, појасни портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Најнови вести

Коронавирус