сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Уапсен е Љупчо Палевски

Уапсен е Љупчо Палевски

Љупчо Палевски- Палчо предмалку бил уапсен поради непочитување на мерката за самоизолација, дознава “Фокус”.

Палески пред неколку дена се вратил од странство, но наместо да седи во својот дом, полицијата го пронашла во кафуле во центарот на Скопје, информира нивниот извор.

-Во моментот Палески се наоѓа во полициска станица Центар. Бизнисменот Палчо, во септември беше приведен на белградскиот аеродром на пат кон Москва, а неодамна, по 8 месеци, е повторно на слобода, по што се вратил во Македонија, пишува Фокус.

Тој беше уапсен по потерница на Хрватска, за некаков наводен долг на негова фирма во оваа земја.

Палчо беше осомничен во една од предистрагите на СЈО “Никола Тесла”, поради што во неговиот дом беше направен претрес. Наводно беа пронајдени “бомби”, но случајот досега нема завршница

Локални избори 2021