понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 65
home Вести

Уапсен братот на Ел Чака, полицијата ја разгледува неговата папка

Уапсен братот на Ел Чака, полицијата ја разгледува неговата папка

Блерим Ахемети, братот на Ел Чека, кој преку својот профил објавуваше прислушкувани разговори на влијателни членови на ДУИ, денеска е уапсен од страна на полицијата.

Ахмети беше организатор на протестите пред неколку дена пред седиштето на ДУИ во тетово, а на истиот присусутвуваа и други членови од семејството на Ел Чека.

Полицијата ја разгледува папката на братот на Ел Чека.

Засега е познато дека 28-годишникот е обвинет за три кривични дела –  напад врз полициски службеник во 2011 година, учество во насилни судири во 2009 година и нанесување тешка телесна повреда во 2008.

Коронавирус