четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Вести

Твитерџиите добро ја искористија вчерашната тепачка во македонското собрание, еве со какви видеа тераа мајтап со Арбр Адеми

Твитерџиите добро ја искористија вчерашната тепачка во македонското собрание, еве со какви видеа тераа мајтап со Арбр Адеми

Вчерашната тепачка во Собрание во која главната улога ја имаа пратеникот од ДУИ, Арбр Адеми и група пратеници од ВМРО ДПМНЕ е голем срам.

Оваа тепачка е топ тема на социјалните мрежи, особен о на Твитер.

Погледнете дел од твитовите, кои оваа тажна македонска приказна се обидоа да ја прикажат во хумористично светло.

Коронавирус