петок, 30. септември 2022. Вести денес: 21
home Вести

Пофални зборови на Твитер за настапот на Мицкоски

Пофални зборови на Твитер за настапот на Мицкоски

Социјалната мрежа „Твитер“ преполна со коментари по гостувањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа телевизија.

Граѓаните со пофални зборови го коментираат неговиот настап.

-Моќен настап, Машината ВМРО почнува да гази, Мицкоски растури на Алфа, Даскалот си гази- Силата сила раѓа, Вечерва го видовме лавот… Ова се само дел од твитовите за Мицкоски.

Погледнете во продолжение.

Коронавирус