вторник, 27. јули 2021. Вести денес: 157
home Вести

ТВ21: Зоран Милевски Кичеец доби 30 дена притвор

ТВ21: Зоран Милевски Кичеец доби 30 дена притвор

Заменик директорот на „Шутка“ Садуш Арифи за ТВ21 потврдува дека одреден е притвор за Зоран Милевски Кичеец.

Како што информираат од истражниот затвор, Кичеец веќе е донесен со полициска придружба.

Во Кривичниот суд се уште трае распитот врз првоосомничениот Бојан Јовановски.

Извор: tv21

Коронавирус