вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 123
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

ТВ21 дознава: Во тек е полициска акција во Сарај, запленет кокаин

ТВ21 дознава: Во тек е полициска акција во Сарај, запленет кокаин

Според информациите на ТВ21 во тек е полициска акција во селото Крушопек, Сарај.

Запленет е кокаин, иако засега точно не се знае колкава количина завршила во Крушопек.

Првичните информации велат дека пратката прво стигнала од Америка во Бар, Црна гора, а потоа требало да се транспортира во Копер, Словенија.

Од засега непознати причини рутата е сменета и пратката завршила во Крушопек.

Парламентарни избори 2020