понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 128
home Вести

Тутунарите револтирани: Го палат сопствениот тутун и испраќаат порака до власта (ВИДЕО)

Тутунарите револтирани: Го палат сопствениот тутун и испраќаат порака до власта (ВИДЕО)

Револтирани производители на тутун разочарани од власта. Тие го запалија бидејќи од откупот кој Владата го ветуваше останаа само празни зборови.

Каква порака испраќаат овие тутунопроизводители, погледнете во видеото во продолжение.

-„Подобро вака да гори отколку да го дадеме без пари“!

Коронавирус