недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 87
home Вести

Туск по разговорот со Мицкоски: Владејачката партија да соработува со опозицијата, да се засили борбата против корупцијата и да има независни судски одлуки

Туск по разговорот со Мицкоски: Владејачката партија да соработува со опозицијата, да се засили борбата против корупцијата и да има независни судски одлуки

Доналд Туск денес оствари телефонски повик со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Во телефонскиот разговор како што напиша покасно Туск на Фејсбук, било заклучено дека власта треба да соработува со опозицијата, да се засили борбата против корупцијата како и тоа дека во Македонија треба да има независни судски одлуки.

Fruitful call with Hristijan Mickoski, leader of EPP Member Party VMRO-DPMNE. We discussed legitimate concerns of the…

Posted by Donald Tusk on Wednesday, May 12, 2021

 

ЕУРО 2020

Македонија