недела, 4. декември 2022. Вести денес: 51
home Вести

ТУРНИР ВО ЧЕШКА: Македонските фудбалски надежи го покрија „северна“ остана само Македонија

ТУРНИР ВО ЧЕШКА: Македонските фудбалски надежи го покрија „северна“ остана само Македонија

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 18. години, на турнирот што се одржува во Чешка направи потег кој предизвика симпатии на социјалните мрежи.

Вчера пред натпреварот со Украина, на турнир во Чешка македонските фудбалски надежи, додавката „Северна“ или North ја покриле, па на таблата пред соблекувалната остана само Македонија.

Најнови вести

Коронавирус