среда, 16. октомври 2019. Вести денес: 74
home Вести

Турција и Чешка го ратификуваа Протоколот за членство во НАТО

Турција и Чешка го ратификуваа Протоколот за членство во НАТО

Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот во Турција ја потврди на Твитер и шефот на турската делегација во Парламентарното собрание на НАТО Осман Ашкин Бак, објави Алсат-М