вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 51
home Вести

Турчин со фалсификуван ПЦР тест сакал да помине на скопскиот аеродром

Турчин со фалсификуван ПЦР тест сакал да помине на скопскиот аеродром

Одделението за прекуграничен криминал Скопје поднесе кривична пријава, против Ф.У.(33) од Р.Турција за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

Пријавениот, на 09.05.2021 на Аеродром Скопје употребил фалсификуван негативен ПЦР тест и го приложил како вистински.

Најнови вести

Коронавирус