петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Вести

Туфегџиќ: Ќе одам на Парадата на гордоста (ВИДЕО)

Туфегџиќ: Ќе одам на Парадата на гордоста (ВИДЕО)

Ивана Туфегџиќ од СДСМ, вчера во гостувањето на 360 степени кажа дека ќе оди на Парадата на гордоста.

– Јас лично да, ќе одам на парадата. Верувам дека и другите колеги од групата, рече таа, додавајќи дека нивна задача како парламентарци е да ги гарантираат, штитат и обезбедатчовековите права, без разлика дали имаат имате личен став на пратеник, верско мислење на пратеник, што и да е, изјави таа.

Коронавирус