вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 169
home Вести

Трупуновски на средба со јаболкопроизводители од Ресен: Достоинството на земјоделецот мора да се врати

Трупуновски на средба со јаболкопроизводители од Ресен: Достоинството на земјоделецот мора да се врати

Предмалку ја завршив средбата со работната група јаболкопроизводители од Ресен на која ги нотираа сите проблеми и недостатоци со кој се соочуваат. Јас останувам на ставот дека ќе останам заштитник на земјоделците, напиша дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трупуновски, на Фејсбук.

-Ќе работам со сите земјоделци. Јас сум од нив за нив. Нема поделби, нема омраза. Земјоделецот заслужува подобро. И земјоделецот сака да живее како секој друг граѓанин. Достоинството на земјоделецот мора да се врати.

Коронавирус