сабота, 27. февруари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Труење на свадба во Струга, десетина гости завршија во болница

Труење на свадба во Струга, десетина гости завршија во болница

Десетина лица се примени во болница откако се затруле на свадба во Струга. Неофицијално причината била тортата, а Агенцијата за храна и ветеринарство испитува примероци од храната за да ги утврди причините.

Гостите синоќа биле примени во болницата, со симптоми на дијареа и повраќање, но биле пуштени на домашно лекување.

Случајот ќе го испитува и Центарот за јавно здравје.

Коронавирус