четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 190
home Вести

Трипуновски: Издвојувавме победа! По мој притисок до владата дополнителни 3 денари за килограм зелка

Трипуновски: Издвојувавме победа! По мој притисок  до владата дополнителни 3 денари за килограм зелка

Победата е извојувана. Земјоделците добија дополнителни 3 денари за килограм предадена зелка во откупните пунктови низ државата.

Притисокот кој го извршив со помош на вас вроди со плод.

Продолжувам да работам за доброто на земјоделците.

Наскоро доаѓаат подобри времиња.

Фејсбук статус на дополнителниот заменик министер во МЗШВ.

Коронавирус