вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 104
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Трипуновски во посета на земјоделците од Долнени по вчерашното невреме

Трипуновски во посета на земјоделците од Долнени по вчерашното невреме

После вчерашното невреме, заменик министерот Цветан Трипуновски денеска е во посета на општина Долнени.

-Најпогодено е селото Заполжани и околината каде што градот уништил и до 80% од леите со тутун за расадување. Она што мене дополнително ме загрижува е фактот што три дена претходно Трајан Димковски промовираше систем со авионско засејување на облаците како первенција за град платен 1 милион евра народни пари истиот се покажа како нефункционален и апсолутно некорисен за земјоделците. Време е да се стави крај на непотребно трошење државни пари за нефункционални и бескорисни проекти од страна на овој хибриден режим. Време е оваа катастрофална гарнитура на власт да замине во историјата, порача тој.

Најнови вести

Коронавирус