среда, 2. декември 2020. Вести денес: 186
home Вести

Трипуновски во посета на Росоман: После 12 април доаѓаат подобри времиња за земјоделците

Трипуновски во посета на Росоман: После 12 април доаѓаат подобри времиња за земјоделците

Дополнителниот министер за земјоделие Цветан Трипуновски денеска беше во посета на Росоман од каде сподели и статус на Фејсбук.

-На патот кон Прилеп во Росоман ги здогледав Добре и Зоран кои ги кроеја овошките. Застанав да ги поздравам и да им посакам лесна работа, а патем и разменивме искуства околу техниките за кроење. Им ветив дека после 12 април доаѓаат подобри времиња!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус