понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 56
home Вести

Трипуновски во посета на Пехчево

Трипуновски во посета на Пехчево

Бев на средби со земјоделците во Чифлик, Умлена и Робово во Пехчево.

Земјоделците се жалат за неисплатените субвенции, за ниската откупна цена на млекото и јагнето, за неправилната распределба на земјоделско земјиште, за селективната исплата на ИПАРД средствата и за сите катастрофални политики на СДСМ.

На 12 април ќе се случи обновата на Македонија, а со обновата доаѓаат многу посветли и подобри денови за сите граѓани на Македонија! Објави на Фејсбук дополнителниот заменик министер во МЗШВ, Цветан Трипуновски.