среда, 26. февруари 2020. Вести денес: 158
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Трипуновски во посета на пазарџиите во Виница

Трипуновски во посета на пазарџиите во Виница

Го посетив Градскиот пазар во Виница.

Иако среда е пазарен ден во Виница пазарџиите се жалат, тезгите се полупразни, а купувачи скоро и да нема. Сликата на пазарот е многу поразлична од пред 15 години кога овој пазар важеше за еден од поголемите во источниот дел на Македонија.

Во наредниот период ќе работиме на подобрување на условите за сите граѓани на Македонија и со тоа да ги заживееме градовите и селата во Македонија! Напиша на Фејсбук техничкиот заменик министер во МЗШВ, Цветан Трипуновски.