вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 181
home Вести

Трипуновски: Проблемот со тутунарите веднаш да се реши

Трипуновски: Проблемот со тутунарите веднаш да се реши

Ова е жалната реалност на нашите тутунари. Затоа повикувам владата најитно да го реши проблемот со тутунарите. Мизеријата која ја живеат е заради Зоран Заев. Тој ветуваше решенија, а сега гледаме само проблеми. Четири години Заев е власт, четири години само порази.
Заев најитно да седне со откупувачите и да се загарантира реална процена и сигурни цени.

Фејсбук статус на Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ.

Локални избори 2021