четврток, 5. август 2021. Вести денес: 165
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

Трипуновски: Оваа траорна глетка е суровата реалност на земјоделците по невремето (ФОТО)

Трипуновски: Оваа траорна глетка е суровата реалност на земјоделците по невремето (ФОТО)

Оваа траорна глетка е суровата реалност на земјоделците од Свети Николе по вчерашното невреме.

„Над 1 милион евра фрлени во празно за некаков си систем кој не функционира, а штети по производството повторно се огромни. Власта не успеа да ги заштити земјоделските посеви.

Апелирам комисиите веднаш да излезат на терен и да на јапроценат штетата.

Времето на негрижа набрзо завршува. Доаѓа време за одговорност за сета неработа, но и време на одговорно работење“, посочи заменик министерот за земјоделство, Цветан Трипуновски.

Коронавирус