вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 78
home Вести

Трипуновски: Нова реколта стара песна

Трипуновски: Нова реколта стара песна

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил обвини дека повторно владата нема слух за тутунарите.

-Нова реколта стара песна! КИЛО ТУТУН ДВЕ ПАШТЕТИ! Па дали некој од оваа влада во заминување мисли да го спречи колежот на тутунарите? Каде е Заменичето министер за Земјоделство, скапоплатените советници, инспекторатот да излезат на терен или им е премногу ладно надвор за да ги напуштат канцелариите? Сакате пак луѓе да ни умираат на откупи? Го достигнавте дното! Резил!!! Одговорност мора да има!!! Напиша Трипуновски на Фејсбук.

Коронавирус