вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 73
home Вести

Трипуновски: Нека види јавноста што прави власта за пуста фотелја, снимките се од подпелистерските села каде се масакрира националното богаство

Трипуновски: Нека види јавноста што прави власта за пуста фотелја, снимките се од подпелистерските села каде се масакрира националното богаство

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ преку виде објавено на Фејсбук пишува дека ова видео треба да го погледне цела Македонија и тоа што прави власта за пуста фотелја.

-Нека види Македонската јавност што прави власта за пуста фотеља!!! Снимките се од подпелистерските села каде се масакрира националното богаство !!!

Се има почеток и крај !!!

Ќе си одговарате!!!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус