вторник, 2. март 2021. Вести денес: 110
home Вести

Трипуновски: Најголемиот проблем на земјоделците им е неправилната распределба на земјоделското земјиште и неисплатените субвенции

Трипуновски: Најголемиот проблем на земјоделците им е неправилната распределба на земјоделското земјиште и неисплатените субвенции

Го посетив селото Пчиња во Куманово.

Наголемиот проблем на земјоделците од Пчиња им е неправилната распределба на земјоделското земјиште и наводнувањето, а секако ништо помал проблем не се и неисплатените субвенции.

Промени мора и ќе има после 12 април, напиша на својот Фејсбук профил дополнителниот заменски министер за земјоделство, шумарство и водостопанство.

Најнови вести

Коронавирус