вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Трипуновски на празнична литургија во манастирот Св. Наум: Нашиот народ од секогаш си ја почитувал историјата и религијата

Трипуновски на празнична литургија во манастирот Св. Наум: Нашиот народ од секогаш си ја почитувал историјата и религијата

Денеска заедно со охриѓани сум на празнична литургија во манастирот Св. Наум. Прекрасно место, прекрасни луѓе. Запаливме свеќа и се помоливме за здравје на сите, за подобра иднина на државата, за стабилност и обнова, напиша на Фејсбук дополнителниот заменик министер за земјоделство Цветан Трипуновски.

-Граѓаните се тука со една мисла сплотени. Оваа традиција трае со векови. Нашиот народ од секогаш си ја почитувал историјата и религијата, тоа се гледа и ден денес. За многу години Св. Наум! Многу здравје и среќа во Вашите домови, пишува Трипуновски.

Парламентарни избори 2020