понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Трипуновски на јаболкоберот во Ресен се сретна со земјоделците од ресенскиот регион

Трипуновски на јаболкоберот во Ресен се сретна со земјоделците од ресенскиот регион

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше дел од јаболкоберот во Ресен каде се сретна со земјоделците од ресенскиот регион.

Разочараноста на земјоделците од власта беше видлива при средбата со Трипуновски, а тие заеднички се обидоа да изнајдат и решенија за во иднина.

Тие разговараа и за откупната цена на јаболката и за неисполнетите ветувања од страна на власта и Министерството за земјоделство.

Коронавирус