петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 130
home Вести

Трипуновски на дебата со Димковски вечерва во 22 часот на телевизија Алсат-м

Трипуновски на дебата со Димковски вечерва во 22 часот на телевизија Алсат-м

Техничкиот министер за земјоделие Цветан Трипуновски преку својот Фејсбук профил објави дека вечерва ќе има дебата со Трајан Димковски во 22 часот на телевизија Алсат-м.

-Штотуку завршивме со снимањето за вечерашната емисија Економски Магазин на АлсатМ ТВ. Ви препорачувам да ја гледате дебатата со Трајан Димковски вечерва во 22:00 часот, стои во неговиот пост на Фејбсук.

Коронавирус