среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Трипуновски: МЗШВ ќе биде во служба на земјоделците, заврши времето на закани, уцени и притисоци!

Трипуновски: МЗШВ ќе биде во служба на земјоделците, заврши времето на закани, уцени и притисоци!

Цветан Трипуновски, заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство во техничката влада, порачува дека заврши времето на закани, уцени и притисоци!

-Координација со тимот кој ќе донесе промени. Детално, посветено и одговорно. МЗШВ ќе биде во служба на земјоделците. Заврши времето на закани, уцени и притисоци. Почнува последниот удар против ненародната власт. По 12 април следува обнова, порача тој.

Коронавирус