петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

Трипуновски: Кога ќе затреба Заев нешто да каже, што тој не може тука е Апасиев да испогани се

Трипуновски: Кога ќе затреба Заев нешто да каже, што тој не може тука е Апасиев да испогани се

Цветан Трипуновски преку статус на Фејсбук пишува дека кога ќе затреба Заев нешто да каже, што тој не може тука е Апасиев да испогани се.

-Абе “куре”, колку пати ќе те користат како крпа за бришење❓Па партал се стори веќе, ништо не остана, не два(2), еден(1) пратеник нема да имаш, прочитан си како играч на криминалецот од Муртино‼️ Кога ќе затреба Заев нешто да каже, што тој не може тука е Апасиев да испогани се. Срамота❗️Прочитан си шаренореволуционерче. Уште малце и на буниште ќе го фрлат парталот кој го направија од тебе… така сам си избра. Жално❗️, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус