понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

Трипуновски : Институциите да поведат постапка и лицето вработено во МЗШВ кое барало поткуп да одговара

Трипуновски : Институциите да поведат постапка и лицето вработено во МЗШВ кое барало поткуп да одговара

Најостро го осудувам криминалното дејствие на лицето И.Г. вработено во Платежната агенција кое уценувало земјоделци и барало поткуп. Ги повикувам надлежните органи веднаш да реагираат и целосно да го расветлат случајот до крај, а лицето И.Г. да одговара за своите криминални дејанија согласно закон,реагира дополнителниот заманик министер за земјоделство шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски.

ВМРО-ДПМНЕ за разлика од СДСМ не поддржува криминал, без разлика дали лицето кое го сторило е симпатизер на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ или било која друга партија, вели тој.

Криминалот мора да биде санкциониран, порачува Трипуновски.

Најостро го осудувам криминалното дејствие на лицето И.Г. вработено во Платежната агенција кое уценувало земјоделци и…

Gepostet von Цветан Трипуновски am Donnerstag, 30. April 2020

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија