сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 64
home Вести

Трипуновски: Грижата за државата ќе се зголеми, по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт земјоделците ќе имаат сојузник во нас

Трипуновски: Грижата за државата ќе се зголеми, по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт земјоделците ќе имаат сојузник во нас

Дополнителниот заменик министер во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски, денеска беше во посета во срцето на Тиквешијата.

-Првин го посетив Неготино. Тука прошетав по штандовите, се видов со лозарите, винопроизводителите, со луѓето од Неготино. Им го честитав Св.Трифун и им посакав бериќетна и плодна година и им ветив дека грижата на државата ќе се зголеми, по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт земјоделците ќе имаат сојузник во нас, напиша Трипуновски на Фејсбук.

Најнови вести

Коронавирус