четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 39
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Трипуновски: Господине Заев имате милион причини да се секирате, и нема да ви помогне едно дијапазамче

Трипуновски: Господине Заев имате милион причини да се секирате, и нема да ви помогне едно дијапазамче

Господине Заев имате милион причини да се секирате, и нема да ви помогне едно дијапазамче.
Секојдневно си поигрувате со животите на граѓаните во Република Македонија.
Над 500 вработени во АД Водостопанство се уште ги немаат добиено платите за јуни и јули. Цели семејства страдаат. Некој немаат пари да покријат кредити, сметки или други обврски, други кои се болни не можат да си ја земат терапијата. Иде септември, оние кои имаат деца на училиште ќе немаат пари облека да им купат. Срамота.
Е за ова ќе паднете. Е за ова се потребни предвремени парламентарни избори. Не сте способни и треба да си заминете.
#ОСТАВКА, напиша на својот Фејсбук профил членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Цветан Трипуновски.

Коронавирус