вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 54
home Вести

Трипуновски го повика Николовски на јавно соочување

Трипуновски го повика Николовски на јавно соочување

Еве уште еднаш јавно го повикувам Николовски да собере храброст,да одбере време и медиум и да се соочиме пред Македонските граѓани за да разговараме за Македонското земјоделство и за погубните политики на СДСМ во овој ресор. Напиша на својот Фејсбук профил, Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ.
#НеЖивотЗаСите

 

Коронавирус