среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 147
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Трипуновски: Додека земјоделците протестираат, Николовски на државен трошок се шета низ Европа!

Трипуновски: Додека земјоделците протестираат, Николовски на државен трошок се шета низ Европа!

Додека земјоделците протестираат, Љупчо (путер) Николовски на државен трошок се шета низ Европа, реагира Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ.

„Ветуваа живот донесоа суша, ова е врвот на неспособноста и лицемерието!!!

Денес заедно со земјоделците од тиквешијата излегов на протестот и им дадов поддршка заради неисправните системи за наводнување во период кога се формира плодот на праската, кајсијата и лозјето, каналите за наводнивање се без вода.

Земјоделците ќе Ве казнат многу поскоро од што мислите“ – пишува тој.

Коронавирус