среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 140
home Вести

Трипуновски: Додека владата вели дека блескаме, Македонија тоне во економска криза

Трипуновски: Додека владата вели дека блескаме, Македонија тоне во економска криза

Дополнителниот министер за земјоделие Цветан Трипуновски преку видео објавено на Фејсбук вели дека додека владата вели дека блескаме, Македонија тоне во економска криза.

-Додека владата вели дека блескаме, Македонија тоне во економска криза. Ова е жалната реалност на македонското земјоделство. На земјоделците повеќе им се исплати да го уништат родот, отколку да го продадат под цена на производство.
Никола Димитров – Nikola Dimitrov наместо да се занимава со пишување фермани на фејсбук, нека сврти некој телефон и нека договори извоз за земјоделците, на нив не им треба милоста на Заев спакувана во пакети за поткуп делени од Trajan Dimkovski, на земјоделците им треба пласман за достоинствено да го продадат својот род и да создадат денар повеќе за своите фамилии, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Додека владата вели дека блескаме, Македонија тоне во економска криза. Ова е жалната реалност на македонското…

Gepostet von Цветан Трипуновски am Freitag, 24. April 2020

 

ЕУРО 2020

Македонија