сабота, 24. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

Трипуновски до Димковски: Јас го осудувам криминалот и се борам против него, а ти и твојот шеф го поддржувате и прикривате

Трипуновски до Димковски: Јас го осудувам криминалот и се борам против него, а ти и твојот шеф го поддржувате и прикривате

Заменик министерот за земјоделство Цветан Трипуновски јавно му се обрати на министерот Трајан Димковски посочувајќи дека го осудувам секој криминален чин без разлика од кого е направен.

-Барам лицето И.Г. да биде веднаш процесуирано и да одговара согласно закон. Тебе те немаше никаде и не го осуди криминалот на Кире Неделковски, кој проневери над 300.000 евра пари на тутунарите, а институциите под контрола на Заев не го процесуираат само затоа што е СДСМ. Тоа е разликата меѓу мене и тебе. Јас го осудувам криминалот и се борам против него, а ти и твојот шеф го поддржувате и прикривате, порача Трипуновски.

 

Коронавирус