сабота, 6. март 2021. Вести денес: 107
home Вести

Трипуновски до Димковски: Ајде на дебата- Димковски прифати, се чека телевизија и време

Трипуновски до Димковски: Ајде на дебата- Димковски прифати, се чека телевизија и време

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели видео во кое го повика министерот за земјоделство Трајан Димковски на ТВ дебата.

-На денешниот протест на лозарите и овоштарите во Росоман јавно го повикав министерот Димковски на тв дуел и конечно прифати да се соочиме пред очите на јавноста и да дебатираме за погубните политики кои ги води СДСМ во последниве три години откако се на власт, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус