четврток, 14. ноември 2019. Вести денес: 81
home Вести

Трипуновски: Чекајќи ја метлата полињата во Кочанско останаа непосеани.

Трипуновски: Чекајќи ја метлата полињата во Кочанско останаа непосеани.

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил објави статус поврзан со непосеаните оризови полиња во Кочанско.

-Чекајќи ја метлата полињата во Кочанско останаа непосеани, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Инаку земјоделците од Кочанско денеска втор ден протестираат поради неисчистените канали преку кои треба да помине водата за наводнување на оризовите полиња.

Како што велат власта и директорот на Водостопанство не мрднува со прст околу овој проблем на стотици земјоделци од овој регион.