четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 141
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Трипуновски: 70 вработени од МЗШВ и шумска полиција се незаконски прераспоредени!

Трипуновски: 70 вработени од МЗШВ и шумска полиција се незаконски прераспоредени!

Околу 70 вработени од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство и од шумската полиција се незаконски прераспоредени на работни места во друг град, на дистанца поглолема од 50 киломентри од нивното живеалиште, открива во интервју за „Лидер“, Цветан Трипуновски од извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Погледнете го целото интервју со Трипуновски:

Најнови вести

Коронавирус