понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 39
home Вести

Тричковски со говор на омраза, ќе реагираат ли СДСМ, ЈО и ЗНМ: „Христијан Мицкоски заслужува да умре“

Тричковски со говор на омраза, ќе реагираат ли СДСМ, ЈО и ЗНМ: „Христијан Мицкоски заслужува да умре“

Идеологот на СДСМ, Бранко Тричковски продолжува со својот морбиден говор на омраза. Тој досега многупати ја шокираше целата јавност, освен партијата чиј гласноговорник е – СДСМ. Ниту еднаш од челниците на оваа партија не слушнавме осуда за тоа што Тричковски го кажува, а уште помалку видовме Обвинителството да превземе нешто или ЗНМ да биде непристрасно.

Дали некој од нив ќе реагира сега?

Бранко Тричковски јавно порачува дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заслужува да УМРЕ!

Неговиот морбиден статус на Фејсбук го пренесуваме во продолжение:

Погреб

Што ќе се случи ако од Ковид 19 (или 20, сеедно), умре Христијан Мицковски?

Погреб!

Брејкинг њуз на Алфа и Телма.

Трогателно читање на телеграмите со сочувство од Заев, Груевски, Мане Јаковлевски, Митко Јанчев.

Ненадоместлива загуба.

Нека почива во мир.

Во рајскиот свет без вонредни конгреси и оставки.

На чист воздух.

Без мафија.

Македонија ќе влезе во Европската унија и ќе го оствари идеалот за кој тој го положи својот живот на олтарот на Татковината.

Со се Гоце, да нема недорабирања.

Христијан тоа го заслужува.

Вечна му слава

Хахаха!

Па, тоа не е малку, драги мои.

Воопшто не е малку!

Коронавирус