четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Вести

Тричковски повторно со морбидни пораки за Мицкоски, пуленот на Заев со говор на омраза кој никој не го казнува

Тричковски повторно со морбидни пораки за Мицкоски, пуленот на Заев со говор на омраза кој никој не го казнува

Пуленот на Заев, Бранко Тричковски, повторно со морбидни пораки. Откако пред извесно време порача дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ треба да умре, денес пишува да се самозапали.

Никој не му застанува на патот на овој човек, кој работи како гласноговорник на СДСМ и сее говор на омраза.

„Мицко ќе се запали поради блокадата

Во знак на протест поради блокадата на Македонија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, денеска ќе стапи во десетминутен штрајк со глад пред бугарската амбасада во Скопје. Ако во тие десет минути амбасадорот не ја крене рампата, Христијан ќе ја скрши и од неа ќе направи ломача на која ќе се самозапали. Во меѓувреме, мене ми порача пепелта да сме му ја расфрлиле над Македонија, од авион, а јас му реков: претседателе, зошто сиве овие процедури и маки, гладувања, огнови и пепели, па ние можеме да ве фрлиме од авион во едно парче, најаден и жив, со расширени раце и нозе да и појдете у загрљај на Македонија“ – пишува тој.

Најнови вести

Коронавирус