недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Вести

Трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“ во 20 часот во Карпош

Трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“ во 20 часот во Карпош

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 20 часот на плоштадот кај Млечен ресторан, во Општина Карпош ќе одржи трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“.

На настанот свое обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНе, Христијан Мицкоски.

Според најавите од партијата обраќање ќе имаат и:

Гордана Силјановска Давкова, пратеник во Собранието на Република Македонија
Гордана Кочоска Димитриеска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ
Дарко Лазаров, претседател на Комисија за економија, туризам и инвестиции на ВМРО-ДПМНЕ

Најнови вести

Коронавирус