четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 46
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Три години од земјотресот во Скопје: Цела Шутка на нозе, луѓето панично бегаа на сите страни (ВИДЕО)

Три години од земјотресот во Скопје: Цела Шутка на нозе, луѓето панично бегаа на сите страни (ВИДЕО)

Денеска жителите се присетуваат на скопскиот земјотрес кој пред три години го стресе Скопје на овој ден.

По утринскиот слаб земјотрес во 7 часот во Скопје со јачина од 4,4 степени, нов втор земјотрес го стресе тлото во Скопје на 11 септември 2016 година.

Земјотресот беше со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала и се случи во 15 часот и 10 минути.

Според видео снимките на Јутјуб кои се уште сведочат за страотниот земјотрес воочливо е дека ги вознемири граѓаните на Скопје и околината, погледнете.

Коронавирус