вторник, 27. јули 2021. Вести денес: 154
home Вести

„Три години имаше Заев за реформи на судството, сега повторно истите лаги“

„Три години имаше Заев за реформи на судството, сега повторно истите лаги“

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека Зоран Заев и СДСМ имале три години време за да спроведат судски реформи, укажувајќи дека ништо не смениле и сега ги кажувале истите лаги.

-Имаа време три години да направат реформи. Сега јас го разбирам Зоран Заев не успеа и сега бара начин како да се вади, вели Мицкоски.

Коронавирус